Aktualności nie tylko aferalne

Posted: February 1, 2019 in Uncategorized

Wyborcza jednak zapewni Kaczorowi drugą kadencję. Mechanizm trafnie opisał ktoś na tłiterze: płynie statek po jeziorze a tu ktoś robi aferę że za burtą pełno wody a na palenisku pali się węgiel. Sposób w jaki wystrzelili taśmy Kaczora świadczy o wciąż żywych tam urojeniach wielkościowych: ponieważ to MY puszczamy taśmy i one są o kaczorze a Kaczor jest straszliwy, więc i one są straszliwe, bo MY mówimy że są straszliwe i je puszczamy. Może i tam coś jest, nie wiem, ale rozdźwięk między tonem komentarzy a samą zawartością jest ogromny. Nie potrafili tez ich przeanalizować, aby stwierdzić, czy nie ma haków na nich przypadkiem. Ponieważ Kaczyński nie przeklina tam nie zrozumieli treści i tyle. Powtórka z Michnika odpalającego Rywina będzie. Nawet jeśli tam jest jakiś materiał kaczofobiczny to utonął w zgiełku. Sens taśm objaśnia zaś niejaki Galopujący Major, była gwiazda byłego działu Opinie. No nie potrzebuje Czerska opinii więc dział zlikwidowali. Jeśli ktoś tam na blogu swoim tłumaczy a w gazecie nie ma wytłumaczone to coś jest nie tak jednak?

Do Stefana wróciła karma. Zwyzywał on niegdyś Kwaśniewskiego i Kalisza od pornogrubasów i jak skończył? Jakaś afera z dziwkami w ramach łapówki? No niedobrze.

II

Piotr Zaremba to publicysta reprezentujący typowe myślenie romantyczno-naiwniackie. Myśli że bierze udział w gimnastyce artystycznej a tamci grają z nim w dupaka. Weźmy tekst:

https://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1393996,pis-po-smierci-adamowicza.html?fbclid=IwAR2yGD-cnuzZStBLSJNi88yi0hE2eR0Yn0JR5yD9OAMMq_sPjfSy9fCWiG0

Problemy są tu dwa: nie możesz przepraszać bo jak przeproszenie to przyznanie się do winy. A jak przyznałeś się do winy to znaczy, że jesteś winny. I tu Kaczor zachował się profesjonalnie. Druga kwestia to zagadnienia godnościowe:

Pisiory trafnie wyciągnęły owego Marka Rosiaka i wypowiedzi Tuska, etc po zamachu na niego. Takie teksty, że nie ważne. Mamy wyraźny podział na nadludzi i podludzi. Jak tam jakiegoś pisiora dziabną to nic takiego jest ale jak Adamowicza to klangor od razu i każdy ma się odnosić i kajać. I elektorat kaczystowski trafnie wyciągnął to szczanie do zniczy, wywożenie  palących się zniczy, wycie itp.

Problem jest taki, że elity pisoskie swoim zachowaniem przyznają rację temu schematowi. Nie powinni robić żadnych działań wykraczających poza reakcje na mord na Rosiaku. Powinni zostać zaopatrzeni w wypowiedzi Tuska itp. Palikota i je cytować przy każdej okazji. Należy żądać, aby tamte wniosły hasło: “zimny Budyń krojony nożem” i zorganizowały se spęd pod tym hasłem. Przecież my nie będziemy takich działań podejmować bo nie jesteśmy nimi. Niechby KOD się położył Reytanem przed kościołem i nie wpuścił wdowy.

Kwestia jest rozwojowa i wymaga oddzielnej notki, w której będzie o pierdołowatości pisostwa: mają ludzi i kasę aby zrobić swój program zwalczania mowy nienawiści, gdzie film “Pogarda” będzie puszczany. Mają możliwość zapuszkowania  grożących Jackowi Międlarowi czy tam Barbarze Pieli (tej od plastusiów). Potrafią zaś tylko narzekać.

III

Przejdźmy w sferę polityki: Kaja Godek połączyła się z Wolnością i narodowcami i wystartuje do Parlamentu Europejskiego. Fajna listą i będę na nią głosować. PiS se sam nagrabił i niech cierpi. A głos za życiem jest potrzebny bo pełno tam jest zwolenników mordu. Koalicja ta jest zbiorem osobowości słynących z swej ekscentryczności i może głosów nałapać. Korwin, a potem Sośnierz dali trochę do pieca.

Drugą nowością jest Robert Gwiazdowski, który sam się sytuuje między PiS a PO. Jest on zwolennikiem obecnych rozwiązań w kwestii aborcji. Oświadczył, że aborcja jest złem, czym powinien podpaść feministkom. Zobaczymy. Jak wiecie podstawowy podział na arenie politycznej to podział na obóz niepodległościowy i podległościowy. Obóz niepodległościowy dzieli się na prawicę, centrum i lewicę a podległościowy na centrum i lewicę. I jest miejsce na ugrupowanie liberalne w obozie niepodległościowym. Gwiazdowski nie ma natomiast żadnego wpływu na nasyłanie mu przez służby różnego elementu, który stworzy jak zawsze wewnętrzną sitwę. Taki lajf.

Jest zaś u nas taki elektorat palikociarski, który głosował na Palikota kiedyś, potem na Nowoczesną Ryszarda Petru i teraz może na Biedronia zagłosuje. Nie ma on swej reprezentacji bo te partie się zużywają w dwa lata i klapa. Ryszard Petru załatwił Nowoczesną nieintencjonalnie, opowiadając różne bzdury. Palikot pajacował intencjonalnie. Jaki będzie Biedroń? Zobaczymy. Być może Gwiazdowski odbierze część tego elektoratu? I przeniesie go do obozu niepodległościowego?Jest on osobą znaną, otrzaskaną w działalności medialnej, gadającą do rzeczy. W każdym razie każde ugrupowanie w pewnym momencie będzie musiało dokonać wyboru: tu czy tu.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s